TELEVIZIJA

Najbolji performans glumca u televizijskoj seriji – Mjuzikl ili Komedija

Don Cheadle – „Black Monday“
Nicholas Hoult – „The Great“
Eugene Levy – „Schitt’s Creek“
Jason Sudekis – „Ted Lasso“
Ramy Youssef – „Ramy“

Najbolji performans glumice u televizijskoj seriji – Mjuzikl ili Komedija

Lily Collins – „Emily in Paris“
Kaley Cuoco – „The Flight Attendant“
Elle Fanning – „The Great“
Jane Levy – „Zoey’s Extraordinary Playlist“
Catherine O’Hara – „Schitt’s Creek“

Najbolji performans glumca u televizijskoj seriji – Drama

Jason Bateman – „Ozark“
Josh O’Connor – „The Crown“
Bob Odenkirk – „Better Call Saul“
Al Pacino – „Hunters“
Matthew Rhys – „Perry Mason“

Najbolji performans glumice u televizijskoj seriji – Drama

Olivia Colman – „The Crown“
Jodie Comer – „Killing Eve“
Emma Corrin – „The Crown“
Laura Linney – „Ozark“
Sarah Paulsen – „Ratched“

Najbolji performans glumca u ograničenoj seriji ili u filmu napravljenom za televiziju

Bryan Cranston – „Your Honor“
Jeff Daniels – „The Comey Rule“
Hugh Grant – „The Undoing“
Mark Ruffalo – „I Know This Much is True“
Ethan Hawke – „The Good Lord Bird“

Najbolji performans glumice u ograničenoj seriji ili u filmu napravljenom za televiziju

Cate Blanchett – „Mrs. America“
Daisy Edgar-Jones – „Normal People“
Shira Haas – „Unorthodox“
Nicole Kidman – „The Undoing“
Anya Taylor-Joy – „The Queen’s Gambit“

Najbolja drama – televizijske serije

„The Crown“
„Lovecraft Country“
„The Mandalorian“
„Ozark““Ratched“

Najbolja televizijska ograničena serija ili film napravljen za televiziju

„Normal People“
„The Queen’s Gambit“
„Small Axe“
„The Undoing“
„Unorthodox“

Najbolji performans glumice u sporednoj ulozi u seriji, ograničenoj seriji ili u filmu napravljenom za televiziju

Helena Bonham Carter – „The Crown“
Julia Garner – „Ozark“
Annie Murphy – „Schitt’s Creek“
Cynthia Nixon – „Ratched“

Najbolji performans glumca u sporednoj ulozi u seriji, ograničenoj seriji ili u filmu napravljenom za televiziju

John Boyega – „Small Axe“
Brendan Gleeson – „The Comey Rule“Daniel Levy – „
Schitt’s Creek“Jim Parsons – „Hollywood“
Donald Southerland – „The Undoing“

Najbolja televizijska serija — Mjuzikl ili Komedija

„Emily in Paris“
„The Flight Attendant“
„Schitt’s Creek“
„The Great“
„Ted Lasso“

FILM

Najbolji igrani film – Mjuzikl ili KOmedija

„Borat Subsequent Moviefilm“
„Hamilton“
„Music“
„Palm Springs“
„The Prom“

Najbolji igrani film — Drama

„The Father“
„Mank“
„Nomadland“
„Promising Young Woman“
„The Trial of the Chicago 7“

Najbolji igrani film – Strani jezik

„Another Round,“ Denmark
„La Llorona,“ Guatamela/France
„The Life Ahead,“ Italy
„Minari,“ USA
„Two of Us,“ France/USA

Najbolji scenarion u filmu

Emerald Fennell – „Promising Young Woman“
Jack Fincher – „Mank“
Aaron Sorkin – „The Trial of the Chicago 7“
Florian Zeller, Christopher Hampton – „The Father“
Chloe Zhao – „Nomadland“

Najbolja originalna pjesma

„Fight for You“ – „Judas and the Black Messia“
„Here My Voice“ – „The Trial of the Chicago 7“
„IO SI (Seen)“ – „The Life Ahead“
„Speak Now“ – „One Night in Miami“
„Tigers & Tweed“ – „The United States vs. Billie Holiday“

Najbolji glumac u sporednoj ulozi u bilo kom filmu

Sacha Baron Cohen – „The Trial of the Chicago 7“
Daniel Kaluuya – „Judas and the Black Messiah“
Jared Leto – „The Little Things“
Bill Murray – „On the Rocks“
Leslie Odom, Jr. – „One Night in Miami“

Najbolja glumica u sporednoj ulozi u bilo kom filmu

Glenn Close – „Hillbilly Elegy“
Olivia Colman – „The Father“
Jodie Foster – „The Mauritanian“
Amanda Seyfried – „Mank“
Helana Zengel – „News of the World“

Najbolji glumac — Mjuzikl ili Komedija

Sacha Baron Cohen – „Borat Subsequent Moviefilm“
James Corden – „The Prom“
Lin-Manuel Miranda – „Hamilton“
Dev Patel – „The Personal History of David Copperfield“
Andy Samberg – „Palm Springs“

Najbolji film — Animacija

„The Croods: A New Age“
„Onward“
„Over the Moon“
„Soul“
„Wolfwalkers“

Najbolji glumac u igranom film– Drama

Chadwick Boseman, – „Ma Rainey’s Black Bottom“
Riz Ahmed – „The Sound of Metal“
Anthony Hopkins – „The Father“
Gary Oldman – „Mank“
Tahar Rahim – „The Mauritanian“

Najbolji glumac u igranom filmu — Drama

Viola Davis – „Ma Rainey’s Black Bottom“
Andra Day – „The United States vs. Billie Holiday“
Vanessa Kirby – „Pieces of a Woman“
Frances McDormand – „Nomadland“
Carey Mulligan – „Promising Young Woman

Najbolja glumica u igranom filmu — Mjuzikl ili Komedija

Maria Bakalova – „Borat Subsequent Moviefilm“
Kate Hudson – „Music“
Michelle Pfeiffer – „French Exit“
Rosamund Pike – „I Care A Lot“
Anya Taylor-Joy – „Emma“

Najbolji glumac u igranom filmu — Mjuzikl ili Komedija

Sacha Baron Cohen – „Borat Subsequent Moviefilm“
James Corden – „The Prom“
Lin-Manuel Miranda – „Hamilton“
Dev Patel – „The Personal History of David Copperfield“
Andy Samberg – „Palm Springs“

Najbolji režiser

David Fincher – „Mank“
Regina King – „One Night in Miami“
Aaron Sorkin – „The Trial of the Chicago 7“
Chloe Zhao – „Nomadland“
Emerald Fennell – „Promising Young Woman“

Najbolja originalna muzika

„The Midnight Sky“
„Tenet“
„News of the World“

„Mank“

NASLOVNA: edition.cnn.com

JOŠ PRAŠINE:

Ostavite odgovor

Popunite detalje ispod ili pritisnite na ikonicu da biste se prijavili:

WordPress.com logo

Komentarišet koristeći svoj WordPress.com nalog. Odjavite se /  Promeni )

Slika na Tviteru

Komentarišet koristeći svoj Twitter nalog. Odjavite se /  Promeni )

Fejsbukova fotografija

Komentarišet koristeći svoj Facebook nalog. Odjavite se /  Promeni )

Povezivanje sa %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.